THM 60-4812WI
TRACO Power
495-THM60-4812WI
THM 60-4812WI
Herst.:
Beschreibung:
DC/DC-Wandler – Durchsteckmontage 60W DC/DC Converter isolated, regulated in a PCB Mount Plastic Case
ECAD Model:
Auf Lager: 56
Lagerbestand:
56 sofort lieferbar
Lieferzeit ab Hersteller:
21 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks für Mengen, die größer als angezeigt sind.
Minimum: 1   Vielfache: 1
Stückpreis:
Erw. Preis:
Vorauss. Zolltarif:
Dieses Produkt wird KOSTENLOS versandt
Menge Stückpreis
Erw. Preis
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
TRACO Power
Produktkategorie: DC/DC-Wandler – Durchsteckmontage
RoHS:
Isolated
1 Output
60 W
48 V
18 V
75 V
12 V
5 A
5 kV
57.9 mm (2.28 in)
36.8 mm (1.449 in)
12.7 mm (0.5 in)
Medical
THM 60WI
Marke: TRACO Power
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: TW
Eingangsspannung: 18 V to 75 V
Maximale Betriebstemperatur: + 75 C
Minimale Betriebstemperatur: - 40 C
Montageart: Through Hole
Produkt: Isolated
Produkt-Typ: Isolated DC-DC Converters
Verpackung ab Werk: 1
Unterkategorie: DC-DC Converters
Gewicht pro Stück: 51 g
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
TARIC:
CNHTS:
USHTS:
JPHTS:
ECCN:
EAR99
THM Medical DC/DC Converters
THM 60WI medizinische 60-W-DC/DC-Wandler
Medical DC/DC Converters
TRACO Power Medical DC/DC Converters are advanced solutions for optimally powered medical applications. These medical DC/DC converters offer high reliability with compact construction and certification according to IEC60101-1 3rd edition and EMC emission to IEC 60601-1-2 4th edition. These converters are designed specifically for medical equipment requiring certified compliance with highly regulated medical standards. The devices are designed according to ISO 14971, including the risk management file. TRACO Power Medical DC/DC Converters range from 1W to 60W output power, covering DC inputs from 4.5V to 72V, single or dual outputs, and a reinforced isolation system of 5000VAC with a very low leakage current of <5µA for 2XMOPP compliance.