821B014-173L501
NorComp
636-821B014-173L501
821B014-173L501
Herst.:
Beschreibung:
Push-Pull-Rundsteckverbinder IP50 Male Push-Pull Cable Mount 14 Position Straight Solder Cup
ECAD Model:
Verfügbarkeit
Lagerbestand:
Nicht auf Lager
Lieferzeit ab Hersteller:
Minimum: 18   Vielfache: 18
Stückpreis:
Erw. Preis:
Vorauss. Zolltarif:
Dieses Produkt wird KOSTENLOS versandt
Menge Stückpreis
Erw. Preis
504 Kostenvoranschlag
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
NorComp
Produktkategorie: Push-Pull-Rundsteckverbinder
RoHS:
Connectors
Plug
Pin (Male)
14 Contact
Cable Mount
Crimp
IP50
821B
Marke: NorComp
Kontaktüberzug: Gold
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: CN
Nennstrom: 2 A
Produkt-Typ: Circular Push Pull Connectors
Gehäusematerial: Brass
Gehäusebeschichtung: Chrome
Verpackung ab Werk: 18
Unterkategorie: Circular Connectors
Handelsname: QUIK-LOQ
Nennspannung: 260 V
Drahtstärke: 28 AWG
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Medical Interconnect Solutions
Industrial Automation Solutions
QUIK-LOQ™ Push Pull Connectors
NorComp QUIK-LOQ™ Circular Push Pull Connectors serve high-performance applications that require quick connect and disconnect and environmental protection. QUIK-LOQ rugged, sealed connectors withstand shock and high vibration in indoor and outdoor harsh environments. These small circular connectors feature a push-pull latch and release mechanism and offer 360° shielding for full electromagnetic interference (EMI) and radio frequency interference (RFI). NorComp QUIK-LOQ connectors are rated for 2A to 10A depending on the number of positions. These connectors also accept 28AWG to 22AWG wires, based on the number of positions.