ERS4050N010R25
NetPower Technologies
864-ERS4050N010R25
ERS4050N010R25
Herst.:
Beschreibung:
DC/DC-Wandler – Durchsteckmontage 50W 48V to 5V 10A Negative Logic
ECAD Model:
Verfügbarkeit
Lagerbestand:
Nicht auf Lager
Lieferzeit ab Hersteller:
Minimum: 54   Vielfache: 18
Stückpreis:
Erw. Preis:
Vorauss. Zolltarif:
Dieses Produkt wird KOSTENLOS versandt
Menge Stückpreis
Erw. Preis
504 Kostenvoranschlag
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
NetPower Technologies
Produktkategorie: DC/DC-Wandler – Durchsteckmontage
RoHS:
Isolated
1 Output
50 W
48 V
36 V
75 V
5 V
1 A
1.5 kV
1/8 Brick
ERS
Marke: NetPower Technologies
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: US
Eingangsspannung: 36 V to 75 V
Montageart: Through Hole
Produkt: Isolated
Produkt-Typ: Isolated DC-DC Converters
Unterkategorie: DC-DC Converters
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
ECCN:
EAR99
NetPower 1/8-Brick DC-DC Converters: ERS Series
NetPower's ERS Series 1/8-Brick DC-DC Converters are the industry's first 30A 1/8-brick series at 2Vout and below. With a footprint 40% smaller than 1/4-brick, the converters feature a 0.37" (9.4mm) low profile, while maintaining an ultra-high efficiency of 91% (3.3V/20A) with optimal thermal performance using industry standard 1/4-brick pinout. offered with through-hole and SMD. The high efficiency DC-DC converters provide excellent thermal performance, are available in through-hole and SMD packages, and are suitable for medium current, tight space applications.