MLP331M300EA1C
Knowles / Illinois Capacitor
598-MLP331M300EA1C
MLP331M300EA1C
Herst.:
Beschreibung:
Aluminium-Elektrolyt-Kondensatoren - Radial bedrahtet 330uF 300V FLATPACK
ECAD Model:
Verfügbarkeit
Lagerbestand:
Nicht auf Lager
Lieferzeit ab Hersteller:
Minimum: 40   Vielfache: 8
Stückpreis:
Erw. Preis:
Vorauss. Zolltarif:
Dieses Produkt wird KOSTENLOS versandt
Menge Stückpreis
Erw. Preis
Ähnliche Produkte
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
Cornell Dubilier / Knowles
Produktkategorie: Aluminium-Elektrolyt-Kondensatoren - Radial bedrahtet
RoHS: N
330 uF
300 VDC
51 mm
25.4 mm
Flat Pack Electrolytic Capacitors
2000 Hour
20 %
2.5 A
262 mOhms
- 40 C
+ 85 C
Straight
12.7 mm
44 mm
Radial
MLP
Tray
Marke: Knowles / Illinois Capacitor
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: US
Produkt-Typ: Electrolytic Capacitors
Verpackung ab Werk: 8
Unterkategorie: Capacitors
Handelsname: Flatpack
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
MLP Flatpack Aluminum Electrolytic Capacitors
Cornell Dubilier (CDE) MLP Flatpack Aluminum Electrolytic Capacitors features high-energy storage and box-shape design makes the components ideal for voltage holdup or filtering in military SEM-E modules, telecom circuit packs, and computer cards. The ultra long life MLP capacitors deliver up to 20 joules of energy storage in a 1/2" height with 50 years life expectancy at +45°C. With a heatsink, the ripple current capability can be doubled. Other features include the ability to withstand altitudes over 80,000 feet, a capacitance range of 110µF to 47,000µF with a ±20% tolerance, and a rated voltage range of 7.5VDC to 450VDC.
Flatpack Aluminum Electrolytic Capacitors
Cornell Dubilier (CDE) Flatpack Aluminum Electrolytic Capacitors offer ultra-long life cycles with hermetically or near-hermetically sealed cases. The flat form factor enables these capacitors to be inserted into tight spots, easily cooled, and ganged for compact, high bulk storage. CDE flatpack capacitors are offered in a wide capacitance range of 110µF to 47,000µF with ±20% typical tolerance. The CDE Flatpack aluminum electrolytic capacitors can also withstand more than 80,000 feet altitude.