CHB75W-48S33
Cincon
418-CHB75W-48S3V3
CHB75W-48S33
Herst.:
Beschreibung:
DC/DC-Wandler – Durchsteckmontage DC-DC Converter, Half Brick, 49.5 to 75 Watt, 4:1 Input Range, Single Output, 18-75VDC Input, 3.3VDC Output
ECAD Model:
Auf Lager: 3
Lagerbestand:
3 sofort lieferbar
Minimum: 1   Vielfache: 1
Cincon
Produktkategorie: DC/DC-Wandler – Durchsteckmontage
Versandbeschränkungen:
RoHS:
Isolated
1 Output
50 W
48 V
18 V
75 V
3.3 V
15 A
1.5 kV
Half Brick
61 mm (2.402 in)
57.9 mm (2.28 in)
12.7 mm (0.5 in)
Industrial
CHB75W
Marke: Cincon
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: TW
Eingangsspannung: 18 V to 75 V
Maximale Betriebstemperatur: + 100 C
Minimale Betriebstemperatur: - 40 C
Montageart: Through Hole
Verpackung: Tray
Produkt: Isolated
Produkt-Typ: Isolated DC-DC Converters
Verpackung ab Werk: 1
Unterkategorie: DC-DC Converters
Gewicht pro Stück: 94 g
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
ECCN:
EAR99
CHB/CHE Half-Brick DC-DC Converters
Cincon CHB/CHE Half-Brick DC-DC Converters feature a wide range of isolated outputs from 33W to 350W with input options of 2:1, 3:1, 4:1, or 8:1. The series all meet a variety of safety standards and UL approvals. Mounting options for Cincon CHB/CHE Half-Brick DC-DC Converters include through-hole, chassis-mount, and DIN rail-mount.
CHB75W Half Brick DC/DC Converters
Cincon CHB75W Half Brick DC/DC Converters are single output DC-DC converters feature 49.5W to 75W isolated output and a 4:1 wide input range. The CHB75W Series offers efficiency up to 85% and 300KHz switching frequency as well as continuous short circuit protection.