S18DLGRXPT
Banner Engineering
778-S18DLGRXPT
S18DLGRXPT
Herst.:
Beschreibung:
LED-Anzeigen für Frontmontage S18 DAYLIGHT VISIBLE EZ Light - 18 mm - IP67; Two Color: Green Red; 10-30 V dc PNP Input; 4-screw Terminal Wiring
ECAD Model:
Auf Lager: 5
Lagerbestand:
5 sofort lieferbar
Lieferzeit ab Hersteller:
5 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks für Mengen, die größer als angezeigt sind.
Minimum: 1   Vielfache: 1
Banner Engineering
Produktkategorie: LED-Anzeigen für Frontmontage
Versandbeschränkungen:
S18L General Purpose Indicators
Red, Green
Screw Terminal
25 mA
9 VDC to 30 VDC
S18L
Marke: Banner Engineering
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: CN
IP-Schutzklassen: IP67, IP69K
Maximale Betriebstemperatur: + 60 C
Minimale Betriebstemperatur: - 40 C
Produkt-Typ: LED Panel Mount Indicators
Verpackung ab Werk: 1
Unterkategorie: LED Indication
Artikel # Aliases: 31681
Gewicht pro Stück: 51,709 g
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
TARIC:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
S18L LED Indicators
Banner Engineering S18L LED Indicators are 18mm indicators for stand-alone use or as part of a panel; no enclosure is necessary. These indicators feature a gasketed face flange for sealing to enclosures, an IP69K rating to withstand harsh washdown environments, and various color options. Up to three independent colors are in one unit, and multiple colors are available, including green, red, yellow, blue, white, orange, turquoise, violet, and magenta. Banner Engineering S18L LED Indicators include numerous models, such as daylight visible, an M12 Euro connector for plug-and-play indication, and a terminal-wired model for simplifying panel wiring.