AS1016204-0054X0PWAY
Avalanche Technology
793-10162040054X0PWY
AS1016204-0054X0PWAY
Herst.:
Beschreibung:
MRAM Avalanche High Performance Serial P-SRAM 16Mb in WSON8 package with QSPI - 54MHz interface, 1.8V, -40 C to 105 C
ECAD Model:
Verfügbarkeit
Lagerbestand:
Nicht auf Lager
Lieferzeit ab Hersteller:
Minimum: 1365   Vielfache: 455
Stückpreis:
Erw. Preis:
Vorauss. Zolltarif:
Dieses Produkt wird KOSTENLOS versandt
Menge Stückpreis
Erw. Preis
2 730 Kostenvoranschlag
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
Avalanche Technology
Produktkategorie: MRAM
RoHS:
WSON-8
QSPI
16 Mbit
2 M x 8
8 bit
20 ns
1.71 V
2 V
21 mA
- 40 C
+ 105 C
AS1016204
Tray
Marke: Avalanche Technology
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: TW
Feuchtigkeitsempfindlich: Yes
Montageart: SMD/SMT
Produkt-Typ: MRAM
Verpackung ab Werk: 455
Handelsname: STT-MRAM, MRAM
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
USHTS:
ECCN:
EAR99
Serial P-SRAM Memory
Avalanche Technology Serial Persistent SRAM Memory devices are Magneto-Resistive Random-Access Memory (MRAM) that offers a density range from 1Mbit to 16Mbit. The high-performance serial persistent SRAM memory devices support Serial Peripheral Interface (SPI) with a single (108MHz) and double (54MHz) data rate modes. These P-SRAM memory devices operate from 1.71V to 2V and 2.7V to 3.6V voltage ranges. The P-SRAM memory devices are available in small footprint 8-pad WSON, 8-pin SOIC, and 24-Ball FBGA packages. These packages are compatible with similar low-power volatile and non-volatile products. The serial persistent SRAM memory devices are offered with -40°C to 85°C industrial and -40°C to 105°C industrial plus operating temperature ranges.